Ekoloji Ana Akımlaştırma Atölyesine Davetlisiniz!

Ekoloji Ana Akımlaştırma Atölyesine Davetlisiniz!

Yaklaşan Dünya Günü çerçevesinde Sivil Alan, 20 Nisan 2022 Çarşamba günü 10:00-13:00 saatleri arasında çevrimiçi bir Ekoloji Ana Akımlaştırma Atölyesi düzenliyor.

Ekolojinin sadece çevre örgütlerinin değil, tematik çalışma alanları ne olursa olsun toplumun tüm kesimlerinin, örgütlerinin ve kurumların sorumluluğu olduğunu kabul ediyoruz.

Bu atölye, ekolojinin sivil toplum örgütlerinde nasıl ana akımlaştırılabileceğini tartışmayı hedeflemektedir. Atölye sırasında yakın zamanda yayınladığımız Ekolojiyi Ana Akımlaştırılması Kılavuzunu da sizlerle paylaşacağız. Bu Kılavuz, başta sivil toplum örgütleri olmak üzere ekoloji perspektifini kurumsal politikalara, planlamaya ve günlük operasyonel çalışmalara entegre etmek için uygulanabilir önlemler ve adımlar içermektedir. Ek olarak Kılavuz, örgütünüzün önerilen önlemleri ve adımları uygulayıp uygulamadığını değerlendirmek ve olası geliştirilmesi gereken olguların üstesinden gelmenize olanak sağlamak için kullanabileceğiniz bir kontrol listesi içerir.

Daha da fazla çevre dostu olmayı hedefleyen tüm sivil toplum örgütlerini atölyemize bekliyoruz.

Kayıt için son tarih 18 Nisan 2022, Pazartesi günü, saat 12:00 kadardır.

Eğitim boyunca Türkçe ve İngilizce simultane çeviri mevcut olacaktır.

Paylaşın: