Destek Masası

Sivil Alan’ın misyonlarından biri, daha güçlü bir sivil toplumun oluşturulmasına katkıda bulunmaktır. Sivil Alan, bu görev kapsamında bir Destek Masası desteği sunarak aralarında savunuculuk, kaynak geliştirme, iletişim, stratejik planlama, proje tasarımı, örgüt yönetimi, ortaklık ve ağ oluşturma gibi çeşitli kapasite geliştirme konularının yer aldığı alanlarda STÖ’lerin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış destekleri sağlamayı amaçlamaktadır. 

STÖ’lerin ihtiyaçlarına özel olarak destek sunan Destek Masası, proje boyunca talebe bağlı olarak kullanılacaktır.

Destek masasından kapasite geliştirme konularında sağlanan desteğe ek olarak, aktivistler veya STÖ’ler Sivil Büyü programı çalışmalarını tasarlarken de Destek Masasından destek alabileceklerdir. Sivil Alan tarafından Destek Masası desteği tasarlanan çalışmanın Sivil Büyü programı kapsamında destek alması onaylandıktan sonra çalışmanın uygulanması sırasında da sağlanmaya devam edecektir. 

Destek Masasından en çok talep edilen destek türü Avrupa Birliği tarafından başlatılan teklif çağrılarına yönelik proje geliştirme konusunda olmuştur. Sivil Alan, potansiyel başvuru sahiplerine talepte bulunmaları halinde, proje tasarımı ve mantıksal çerçeve matrisinin geliştirilmesi, faaliyetler ile bütçe arasında dengenin kurulması, diğer projeler veya STÖ’ler ile ağ oluşturulması ve sinerjinin yaratılması konularında destek sağlamaktadır.

Şimdiye kadar neler yaptık?

Sivil Alan, farklı bölgelerden gelen en az 1060 Destek Masası talebi temelinde 224 STÖ ve aktiviste çeşitli konularda Destek Masası desteği sağlamıştır. Bu STÖ ve aktivistlerin çoğu Lefkoşa’dan olmakla birlikte, Mağusa/Famagusta, Girne/Kyrenia, Lefka/Lefke, Limasol/Limassol, Güzelyurt/Morphou ve İskele/Trikomo gibi diğer bölgelerden de talepler gelmiştir.

Sonuçlar

    • 1060 Destek Masası desteği
    • Kıbrıs’taki tüm toplumlardan 224 STÖ Destek Masasından destek almıştır
Bize ulaşın

info@civicspace.eu adresine e-posta göndererek, 0392 227 65 05 numaralı telefonu arayarak veya aşağıdaki formu doldurarak Destek Masası desteği talebinde bulunabilirsiniz.

Destek Talebinizi İletin