Gençlik Ana Akımlaştırma Atölyesi

Sivil Alan, 19 Ekim 2022 Çarşamba günü 15:00-18:00 saatleri arasında Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın salonunda Gençlik Ana Akımlaştırma konusunda bir atölye düzenliyor. Gençlik ana akımlaştırma atölyesi gençlerin  sivil toplum örgütlerinin (STÖ’lerin) politikalarına, çalışmalarına ve günlük faaliyetlerine gençlerin katılımını ve dahiliyetlerini güçlendirmeye katkıda bulunmayı amaçlıyor. Atölye Türkçe gerçekleşecek ve İngilizce simultane çeviri olacaktır.

Gençlik hakları ve gençlerin aktif özneler olarak katılımlarının sağlanması, sivil toplum faaliyetlerinde merkezi öneme sahip bir şekilde ele alınmalıdır. Gençler, eşit yurttaşlar olarak, demokratik değişim, barış ve uzlaşı, insan hakları ve sürdürülebilir kalkınmanın daimi ve vazgeçilmez aktörleridir.

Atölye’de yeni yayımladığımız Gençlik Ana Akımlaştırma Kılavuzu katılımcılara sunulacaktır. Bu kılavuz içerisinde STÖ’lerin politika, strateji ve faaliyet düzeylerinde kullanabilecekleri uygulanabilir önlemler bulunmaktadır.  Kılavuz’da ayrıca, önerilen önlemleri ve adımları örgütünüzde uygulayıp uygulamadığınıza dair kendinizi değerlendirebileceğiniz bir kontrol listesi de sunulmaktadır. Buna ek olarak, atölyenin ardından, gençlik ana akımlaştırması için daha detaylı bir rehberliğe ihtiyaç duyan STÖ’ler için, Sivil Alan özel koçluk desteği de sunacaktır.

Atölyemize tüm STÖ’ler davetlidir!

Paylaşın: