Sivil Alan Mentorluk Programı yeni dönemine hazırlanıyor!

Sivil Alan Mentorluk Programı yeni dönemine hazırlanıyor!

Sivil Alan Mentorluk Programı kapsamında mentor olarak destek verecek aktivistler 30 Eylül, 28 Ekim ve 19 Kasım 2021 tarihlerinde online olarak düzenlenen üç canlandırma atölyesi yaparak, yeni dönem planlama ve hazırlıklarına başladılar. Atölyelere katılan 17 mentor bilgilerini tazeleyerek, tecrübe ve bilgi paylaşımı yaptı ve mentorluk desteğine başlamak için ihtiyaçlarını belirlediler. Sivil Alan, ihtiyaçları doğrultusunda mentor buluşmalarını tasarlamaya ve uygulamaya devam edecek.

Kapasite güçlendirme için bir danışman havuzu

Sivil Alan, STÖ temsilcilerini birebir desteğe aktif olarak dahil ederek kapasite güçlendirme çabalarını sürdürmek ve korumak için Mentorluk Programını başlatmıştır. Sivil Alan mentorluk programı, herhangi bir STÖ tarafından erişilebilen, katılımcıların eşit kabul edildiği ve öğretmen-öğrenci arasındaki dikey ilişki yerine birbirlerinden öğrendiği esnek ve hiyerarşik olmayan bir süreç olarak tasarlanmıştır.

Mentorluk Programına ek olarak Sivil Alan, Kıbrıs sivil toplumunu desteklemek ve güçlendirmek için başka araçlar da sunuyor: eğitimler, tematik seminerler, konferanslar, çalışma ziyaretleri ve Sivil Büyü ayni destek programı.

Mentorluk Programı veya diğer kapasite geliştirme destekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek, mentorluk desteği almak ve/veya mentor olmak istiyorsanız, web sitemizi takip etmeye devam edin ve bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Daha fazla bilgi için: https://civicspace.eu/mentor-programi/       

Paylaşın: