STÖ’ler İçin Proje Hazırlama Eğitimi

STÖ’ler İçin Proje Hazırlama Eğitimi

Proje tasarım becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız? Bir Sivil Toplum Örgütü (STÖ) üyesiyseniz, bu eğitim, temel proje tasarımı kavramları hakkında sağlam bir anlayış kazanma ve proje geliştirmede başarılı olmak için kendinizi temel becerilerle donatmak için büyük bir şanstır. Sivil Alan’ın size sunduğu iki günlük eğitim programı, sonuç odaklı bir proje zihniyeti geliştirmek ve STÖ’leri anlamlı bir etki yaratacak projeler tasarlama konusunda güçlendirmek için tasarlandı.

İngilizce Gerçekleşecek Eğitim: Her iki güne de katılım zorunludur.

Tarihler: 30 ve 31 Ekim 2023.

Yer: Ledra Palace, Lefkoşa ara bölge

Türkçe Gerçekleşecek Eğitim: Her iki güne de katılım zorunludur.

Tarihler: 2 ve 3 Kasım 2023

Yer: KTÖS, Lefkoşa

Eğitim Hedefleri:

Bu eğitimin genel amacı, katılımcılara geliştirilmiş proje tasarımı için bir bakış açısı ve beceri seti sağlamaktır. Eğitimin sonunda STÖ katılımcıları şunları yapacaklardır:

  1. Temel Kavramları Anlama: Sonuç zincirleri, çıktılar, sonuçlar, etki, kapsam, kısıtlamalar, paydaşlar ve daha fazlası dahil temel proje tasarım kavramlarını sağlam bir şekilde anlama.
  2. Metodoloji Anlayışı: Proje tasarımı ve yönetiminde etkili yöntemlerin, araçların ve sistemlerin önemini keşfetme, karmaşık projeleri başarıyla yönlendirmek için bilgi sahibi olma.
  3. Proje Tasarım Yetkinliği: Çeşitli proje tasarım aşamalarını tasarlama ve uygulama becerisi kazanma, STÖ’lerinizin girişimlerinin iyi yapılandırılmış ve etkili olmasını sağlama.
  4. Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı : Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı ile Mantıksal Çerçeve Matrisi arasındaki farkları açıklama.
  5. Mantıksal Çerçeve (Logframe): Tutarlı Logframe’leri tanımlama ve tasarlama, STÖ projelerinizin bir planını oluşturarak.

Eğitmenlerimiz katılımcılarla etkileşimli bir şekilde iletişim kuracaklar, kavramlar, beceriler ve ele alınan araçlar üzerine paylaşımları teşvik edeceklerdir. Bu etkileşimli yaklaşım, katılımcıların konuyu sadece anlamalarını değil, aynı zamanda STÖ projelerinde etkili bir şekilde uygulamalarını sağlayacaktır.

Kimler Katılmalı:

Eğitim, proje tasarımı ve yönetimine yeni başlayan STÖ’ler için ideal olsa da, deneyimli STÖ’leri de becerilerini daha da geliştirmeye istekli olarak karşılıyoruz. Ancak, deneyimli STÖ’ler için sınırlı sayıda koltuk bulunduğunu lütfen unutmayın, bu da yerin doluluk durumuna bağlıdır. Eğitimin etkisini maksimize etmek için her STÖ’den iki temsilcinin, biri ana karar kurulu üyesi olmak üzere katılımını şiddetle öneriyoruz.

Kayıt Süreci:

Katılımcılar kayıt süreciyle seçilecek ve bildirimler e-posta yoluyla gönderilecektir. Eğitim programımız 10:00 ile 16:30 saatleri arasında yapılandırılmış bir gündem izleyecek ve her gün beş eğitim bloğunu içerecektir. Her bir blok, belirli bir konuya odaklanacaktır ve deneyimli eğitmenlerin sunumları, videolar ve ele alınan temaları pekiştirmek için tasarlanmış etkileşimli egzersizlerin birleşimini içerecektir.

İngilizce gerçekleşecek eğitim için aşağıdaki bağlantıdan kaydolun:

https://forms.gle/EA9YzqApqBpfjWuEA

Türkçe gerçekleşecek eğitim için aşağıdaki bağlantıdan kaydolun:

https://forms.gle/TS4Ux7sw3uAtGvkV7

Başvuru Son Tarihi: 13 Ekim 2023.

Proje tasarım ve yönetim becerilerinizi geliştirmek için bu harika fırsatı kaçırmayın. Proje hazırlama alanında yeniyseniz veya uzmanlığınızı daha da geliştirmek istiyorsanız, eğitim programımız, STÖ girişimleriniz aracılığıyla kalıcı bir etki yaratmanız için ihtiyacınız olan bilgi ve araçlarla sizi donatacaktır. Topluluğunuzda pozitif bir değişiklik yaratmak için bu dinamik eğitim programına katılın. Yerini garantilemek için bugün kaydolun!

Sivil Alan, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve toplam bütçesi 3,499,550 Euro olan bir projedir. Projenin amacı, Kıbrıs Türk toplumunda demokratik değişimleri ve güven yaratıcı önlemleri destekleyen daha güçlü bir sivil toplumun oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.

Paylaşın: