Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Büyü Taleplerinizi Bekliyor!

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Büyü Taleplerinizi Bekliyor!

Sivil Büyü 20 Ekim 2021 tarihi itibariyle sivil toplum örgütleri (STÖ’ler) ve aktivistlerin destek taleplerini almaya başladı.

Proje ekibi, Sivil Büyü kapsamındaki mevcut desteklere dair bilgi vermek amacıyla STÖ’ler ve aktivistler için iki özel bilgilendirme toplantısı düzenledi. 21 Ekim’de gerçekleşen toplantıya 43 STÖ temsilcisi katılım gösterirken, 26 Ekim’de düzenlenen toplantıya ise 39 aktivist katıldı. Proje ekibi Sivil Büyü’yü tanıttı, mevcut destekler ile uygunluk kriterleri hakkında detaylı bilgi verdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı. Katılımcılar aynı zamanda daha önce Sivil Büyü’den destek alan iyi uygulama örneklerini de dinleme fırsatı buldu.

Sivil Büyü,Kıbrıslı Türk STÖ’ler ve aktivistler ile onlarla ortaklık yapan Kıbrıslı Rum STÖ’ler ve aktivistler tarafından uygulanan çalışmaları desteklemektedir. Sivil Büyü, aktivistler, sivil toplum inisiyatifleri, platformlar, ağlar ve sivil toplum örgütleri (STÖ’ler) tarafından yürütülen, hak temelli ve kamu yararını gözeten çalışmaları destekler. Sivil Büyü, 2016’dan bu yana çevre, sağlık, sanat, eğitim, barış ve uzlaşı, kültür, spor ve birçok farklı konuda 92 çalışma destekledi.

Sivil Büyü, Kıbrıs Türk toplumu için Yardım Programı kapsamında Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Sivil Alan projesi tarafindan yürütülmektedir. Proje, Kıbrıs Türk toplumunda sivil toplumun rolünün güçlendirilmesi ve Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumları arasında güven, diyalog, iş birliği ve daha yakın ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Sivil Büyü hakkında detaylı bilgi için : https://civicspace.eu/sivil-buyu-destek-programi/

Sivil Büyü tanıtım toplantıları kayıtları:

STÖ’ler için Sivil Büyü tanıtım toplantısı (TR)

Aktivistler için Sivil Büyü tanıtım toplantısı (TR)

STÖ’ler için Sivil Büyü tanıtım toplantısı (EN)

Aktivistler için Sivil Büyü tanıtım toplantısı (EN)

Sivil Alan projesi kontakt bilgiler:

E-posta: info@civicspace.eu
Telefon: +90 392 227 6505
              +90 533 833 7950 (WhatsApp)
www.civicspace.eu

Sosyal medya hesapları:

Paylaşın: