Evrim Peker

Takım Lideri

Uluslararası kalkınma işbirliği alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip olan Evrim Peker, Filistin, Fas, Benin, Gabon, Mali ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti gibi ülkelerde çalışmıştır. Belçika vatandaşı olan ve Fransızca, Türkçe ve İngilizce dillerini bilen Evrim, 2007 yılından beri Avrupa Birliği ile uzun süreli projelerde takım lideri olarak çalışmış ve bu süreçte operasyonel yönetimi üstlenmiş, liderlik, eşgüdüm ve teknik destek sağlayarak genel kalite uygulamalarının hayata geçmesini sağlamıştır. Evrim sivil toplumun geliştirilmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği, insan ticareti ile mücadele, çocuk hakları, adalet ve kamu maliyesi konularında uzmanlaşmıştır. 

Evrim, ayrıca, AB politikaları ve AB fonlama araçlarının işletim yöntemleri, ihale ve sözleşme usulleri, proje yönetimi, proje izleme ve değerlendirme konularında geniş bir deneyime sahiptir.

Takıma Ocak 2019’da katılan Evrim, projede oldukça kısa bir süredir yer almasına rağmen, Kıbrıslı Türk sivil toplum örgütlerinin rol ve kapasitelerinin geliştirilmesi hedefine bağlılıkla çalışmaktadır. Kıbrıs’taki genel durum hakkında daha fazla bilgi edinirken iki toplumlu çalışmalara yoğun ilgi duymaya başlayan Evrim, Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk STÖ’leri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine destek olmayı amaçlamaktadır.

Paylaşın: