Gençler için Sivil Büyü Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti.

Gençler için Sivil Büyü Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti.

Sivil Alan, 2 Mart 2022’de Gençler için Sivil Büyü tanıtım toplantısı düzenledi.

Genç aktivistler, gençlik girişimlerinden üyeler ve/veya gençlik çalışmalarıyla ilgilenen STÖ üyelerinden oluşan, toplamda 15 genç, Sivil Büyü Programından nasıl yararlanacaklarını öğrenmek için çevrimiçi etkinliğe katıldı.

VOIS Cyprus’tan Emmanuel Achiri ve 16 yaşında Sivil Büyü programından destek alan genç aktivist Özer Şahoğlu, etkinlik sırasında gösterilen videolar aracılığıyla geçmiş deneyimlerini paylaştı. Sivil Büyü Programının, genç öğrencilerle ilgili konularda araştırma çalışmaları uygulamak ve savunuculuk faaliyetleri düzenlemek için ayni destek sağlayarak sivil çalışmaları nasıl desteklediğini açıkladılar.

Sivil Alan ekibi, Sivil Büyü Destek Programı’ndan destek talep etme yöntemlerini açıkladı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Sivil Büyü, aktivistler, sivil toplum insiyatifleri, platformlar ve sivil toplum örgütlerinin hak temelli ve toplum yararına çalışmalarını destekler. Sivil Büyü, 2016 yılından bu yana çevre, sağlık, sanat, eğitim, barış ve uzlaşma, kültür, spor ve daha pek çok farklı alandan toplam 92 farklı eyleme destek verdi. Bunlardan 20’si gençlik konularında veya gençler tarafından/gençlerle birlikte uygulandı. Bu 20 eyleme yaklaşık 55 bin Euro ayni destek verildi.

Sivil Büyü ayni destek programı, Kıbrıs Türk toplumu için Yardım Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Alan tarafından uygulanmaktadır. Proje, Kıbrıs Türk toplumunda sivil toplumun rolünün güçlendirilmesine ve Kıbrıs Türk toplumu ile Kıbrıs Rum toplumu arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Emmanuel Achiri- VOIS Cyprus- Sivil Büyü tecrübesi anlatımı:

Özer Şahoğlu- Aktivist- Sivil Büyü tecrübesi anlatımı:

Paylaşın: