Sivil Büyü Sanat tanıtım toplantısına davetlisiniz!

Sivil Büyü Sanat tanıtım toplantısına davetlisiniz!

Sivil Alan, 15 Haziran 2022 tarihinde, saat 17:00 ile 19:30 arasında çevrimiçi ortamda Sanat üzerine Sivil Büyü programı bilgilendirme toplantısına davet etmekten mutluluk duyar.

Çalışmalarına hak temelli yaklaşımı entegre etmeyi isteyen bir sanatçı, aktivist, yurttaş inisiyatifi veya bir sivil toplum örgütü iseniz, ya da sanatçılar ile hak temelli çalışmalar yürüten aktivistler arasında iş birliğini veya sanatçılar ile STÖ’ler arasında iş birliğini teşvik etmeyi, savunuculuk faaliyetleri düzenlemeyi vb. isteyen bir sivil toplum örgütüyseniz, bu bilgilendirme toplantısı tam size göre.

Bu bilgilendirme oturumunda Sivil Alan ekibi, Sivil Büyü Destek Programından destek talep etme yöntemlerinin neler olduğunu açıklayacak ve katılımcıların sorularını cevaplayacaktır.

Sanat ve hak temelli yaklaşım hakkında bir sunum yapılacak ve konu tartışılacaktır. Yapılacak tartışmalar, sanatsal uygulamalar ile hak temelli yaklaşım arasındaki bağlantıların araştırılmasına yardımcı olacak ve bu bağların Kıbrıs bağlamında güçlendirilmesine yönelik öneriler geliştirecektir.

Sivil Büyü, Kıbrıs’ta aktivistlerin, yurttaş inisiyatiflerinin, platformların ve sivil toplum örgütlerinin hak temelli ve toplum yararı güden çalışmalarını desteklemektedir. Sivil Büyü, 2016 yılından bu yana çevre, sağlık, sanat, eğitim, barış ve uzlaşı, kültür, spor ve daha birçok alanda toplam 92 farklı çalışmayı desteklemiş, bu çalışmalara toplam 265.000 Euro tutarında ayni destek vermiştir.

Sivil Büyü ayni destek programı, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kıbrıs Türk toplumuna yönelik Yardım Programı kapsamında çalışmalar yürüten Sivil Alan tarafından uygulanmaktadır.  Sivil Alan, Kıbrıs Türk toplumunda sivil toplumun rolünün güçlendirilmesine ve çok toplumlu diyaloğun ve işbirliğinin desteklenmesine katkı koymaktadır.

Sivil Alan ekibi, yardım masası üzerinden STÖ’lere ve aktivistlere çalışmalarını tasarlamalarında, potansiyel ortakları belirlemelerinde veya çalışmalarına hak temelli yaklaşımı entegre etme konusunda talepleri üzerine ve ihtiyaçlarına özel bir destek sağlamaktadır.

Daha fazla ayrıntı için lütfen Sivil Büyü sayfamızı ve sıkça sorulan sorular sayfamızı (SSS) inceleyiniz.

Kayıt için lütfen buraya tıklayın.

Paylaşın: