Sivil Büyü Bilgilendirme Toplantıları

Sivil Büyü Bilgilendirme Toplantıları

11 Ocak 2024’te, Sivil Alan yeni başlatılan Sivil Büyü programı hakkında çevrimiçi ortamda bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Sivil Büyü Programı, toplamda 3,499,550 Euro bütçe ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Alan projesinin bir parçasıdır. Bu projenin amacı, Kıbrıs Türk toplumunda demokratik değişimleri ve güven artırıcı önlemleri destekleyen daha güçlü bir sivil toplumunun oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Sivil Alan’ın çeşitli sosyal medya kanalları üzerinden tanıtımı yapılan etkinliğe Kıbrıs’ın kuzeyinden tüm sivil toplum örgütleri davet edildi.

Gerçekleştirilen ilk bilgilendirme toplantısı, güncellenen Sivil Büyü programı hakkında bilgi almak isteyen 40’tan fazla sivil toplum temsilcisini bir araya getirdi. Etkinliği yöneten Sivil Alan ekibi,, programın güncellenmiş hedeflerinin yanı sıra sunulan destek paketlerinin ayrıntılarını içeren kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Katılımcılar ayrıca uygunluk kriterleri ve finansal destek olanakları hakkında detaylı bilgiler edindiler.

Sivil Büyü Programı’ndan yararlanmış aktivistlerin ve Sivil Toplum Örgütlerinin, Sivil Büyü sayesinde hak temelli çalışma kapasitelerini geliştirmeye yönelik önemli adımlar attıklarını vurgulayarak paylaştıkları deneyimler, etkinliğin önemli bir parçasını oluşturdu.

Yararlanıcılar, taleplerini oluşturma ve çalışmalarını uygulama süreci boyunca Sivil Alan ekibinden aldıkları destek masası hizmetinin önemini de vurguladılar.

2016’dan 2023’e kadar dönemsel duraklamalarla devam eden Sivil Büyü Programı, toplamda 320,000 Euro ile 116 çalışmaya destek sağladı. Güncellenen haliyle 25 Aralık 2023’te yeniden erişime açılan program, Temmuz 2025’e kadar destek vermeye devam edecektir

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız:

Sivil Büyü Programı hakkında yönlendirici bilgilere ulaşmak için: Sıkça sorulan sorular (SSS)

Katılım için gerekli kriterleri gözden geçirmek için: Uygunluk ve Uyum Kontrol Rehberi.

Bir sonraki çevrimiçi bilgilendirme toplantımız 23 Ocak’ta saat 16:00-18:00 arasında gerçekleşecek. İngilizce gerçekleşecek toplantımızı, simültane tercüme aracılığıyla, Türkçe de takip edebileceksiniz. Kayıt olmak için tıklayınız.

Harika haberlerimiz bitmedi! Sivil Alan ekibi, Sivil Büyü programı hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatmak ve yerel bilgilendirme toplantıları düzenlemek için bölgenize geliyor.

Aşağıdaki takvimden katılmak istediğiniz bilgi toplantısını seçin ve buradan kaydınızı yapın.

Girne/Kyrenia: 31 Ocak 2024

Mağusa/Famagusta: 13 Şubat 2024

Morphou: 28 Şubat 2024

Lapta/lapitos: 11 Mart 2024.

İskele/Trikomo: 25 Mart 2024.

Bununla birlikte, Sivil Alan ekibi bölgenize gelmeden önce de sizinle buluşmaya hazırdır. Daha fazla bilgi için lütfen bizi şahsen ziyaret edin veya çevrimiçi bir toplantı talep edin.

Lütfen sosyal medya platformlarımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olun ve güncellenen Sivil Büyü programı hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Paylaşın: